• 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• W poniedziałek 22 stycznia w naszej szkole odbył się kiermasz zdrowych przekąsek. Organizowany był on przez Szkolne Koło Wolontariatu przy ogromnej pomocy rodziców. Cały dochód ze sprzedaży zasilił puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców  oraz do tych wszystkich, którzy  zakupili przygotowane pyszności i tym samym sprawili, że na koniec dnia puszka była naprawdę ciężka!

• Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadka

• 18 stycznia 2024 r.w Kościele parafialnym odbyły się jaselka w wykonaniu uczniów klasy III A. Dedykowane one  były rodzicom dzieci tej klasy, ich babciom i dziadziom z okazji  Ich święta oraz wszystkim chętnym osobom z parafii i osiedla. Aktorzy z przejęciem odgrywali swoje role. Wszyscy zaproszeni z uwagą oglądali przedstawienie.Widoczna była  radość zebranych oraz  duże wzruszenie.

• Szkolny Konkurs Kolęd "Dzieciaki kolędują"

• Po przerwie świątecznej 04.01.2024 r w naszej szkole odbył się coroczny Szkolny Konkurs Kolęd Dzieciaki kolędują. Do rywalizacji zgłosiło się 38 uczestników z klas I - VII, którzy zaprezentowali piękne polskie kolędy    i pastorałki w dwóch kategoriach wiekowych solo, w duetach a także w tercecie. W czasie obrad, jury konkursu miało wiele dylematów. By wyłonić laureatów kierowało się takimi kryteriami jak: dobór repertuaru, walory głosowe, poczucie rytmu, własna interpretacja utworu, a także ogólny wyraz artystyczny. Kilkoro dzieci zaśpiewało utwór z własnym akompaniamentem. Instrumenty, które mogliśmy usłyszeć to flet sopranowy, gitara elektryczna i keyboard.

Jesteśmy bardzo dumni z wszystkich uczestników konkursu i wdzięczni rodzicom, że pomogli swoim dzieciom tak pięknie przygotować się do tegorocznego konkursu kolęd.

Dziękujemy również Radzie Rodziców za finansowe wsparcie organizacji konkursu. Dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa, za wyróżnienie w konkursie oraz nagrody i dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca.

Mamy nadzieję, że statuetki o charakterze zimowo-świątecznym będą pamiątką i wzruszającym wspomnieniem tegorocznego wydarzenia artystycznego, które miało miejsce w naszej szkole.

Oto wyniki konkursu:

I kategoria wiekowa

• wyróżnienie: Natalia Guzek, Elżbieta Krawczyk, Nikodem Pachana, Franciszek Kłosowicz

• I miejsce ex aequo Zuzanna Musiał i Tymon Sysak

• II miejsce Dominika Zakrzewska

• III miejsce Paula Guzek

• W kategorii duetów:

• I miejsce Karolina Krygowska i Weronika Sanocka

• II miejsce Patrycja Przewoźnik i Hanna Goleń

• III miejsce Zofia Warchoł i Lena Smyka

II kategoria wiekowa

• wyróżnienie: Wojciech Zajdel i Maciej Krawczyk

• I miejsce Adam Włodyka

• II miejsce Wiktoria Kosiorowska

• III miejsce Milena Kubit

• W kategorii duetów przyznano tylko jedno miejsce:  Eliza Mularz i Kamila Jucha

• Szkolny konkurs "Kartka Świąteczna".

• W dniu 22.12. 2023r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Kartka świąteczna”. Uczestniczyli w nim uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII.

Nagrodzeni uczniowie klasy I-IV

I miejsce Elżbieta Krawczyk

II miejsce Zuzanna Musiał

III miejsce Hubert Lipa

wyróżnienie: Jagoda Rozenbeiger

wyróżnienie: Weronika Sanocka

wyróżnienie: Szymon Watychowicz

Nagrodzeni uczniowie klasy V-VIII

I miejsce Julia Musiał

II miejsce Emilia Dziedzic

III miejsce Maciej Krawczyk

Wszystkie świąteczne kartki można było podziwiać na wystawie prac.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.

• Jasełka

• 22 grudnia 2023 r. tuż przed świąteczną przerwą w nauce odbyły się w naszej szkole jasełka  w wykonaniu uczniów klasy III A. W odpowiedni nastrój do tego spektaklu wprowadzili uczniowie klasy III B swoim świątecznym  układem muzycznym. Przedstawienie o Bożym Narodzeniu uświetnione zostało śpiewem kolęd przez dzieci i  grą tych utworów przez Zuzię Musiał i Piotrusia Zawadę. Wszyscy aktorzy z klasy III A z przejęciem i pasją odgrywali swoje role.

• Wigilia w klasie III A

• 21 grudnia 2023 r. w klasie III A odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z udziałem Pana Dyrektora i kilku zaproszonych mam. Było czytanie fragmentu z Pisma Świętego, dzielenie się opłatkiem,   składanie serdecznych  życzeń oraz spożywanie wigilijnych potraw. Wspólnie śpiewano też kolędy oraz słuchano  tych utworów granych przez  Zuzię Musiał i Piotrusia Zawadę.

Wigilia była ważnym klasowym wydarzeniem.