• Świetlicowy Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi w naszej świetlicy obchodziliśmy w sposób twórczy. Nasza planeta zasypywana jest przez tworzywa sztuczne. Solidaryzujemy się z Ziemią w walce o jej czystość, dlatego odpadów plastikowych użyto do stworzenia figurek, którymi chętnie moglibyśmy się pobawić. Te piękne prace wykonały Ela, Natalka i Jagódka. Z kolei tęcza namalowana przez Julkę pokazuje, jak świat natury jest barwny. Natomiast praca Dominiki to drzewo, które jest symbolem życia.

• Książka dobra na wszystko

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodziliśmy w naszej szkole w sposób szczególny, a mianowicie uczniowie uczynili książkę bohaterką wierszy, które recytowali. W konkursie, którego celem było wyłonienie najlepszych interpretatorów słowa poetyckiego, uczestniczyli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI.

Jury - w składzie: pani Bernadeta Dziadosz, pani Lucyna Świerad i pani Barbara Stanek - ogłosiło wyniki;

w grupie wiekowej kl. I-III:

1 miejsce: Daria Półchłopek (kl.3b)

2 miejsce: Ksawery Watychowicz (kl.1a)

3 miejsce: Natalia Gilarska (kl.2b)

w grupie wiekowej kl. IV-VI:

1 miejsce: Radosław Krygowski (kl.5a)

2 miejsce: Miłosz Kozubek (kl.5b)

3 miejsce: Dawid Machnik (kl.6a).

Nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie życzymy tego, aby nadal rozwijali swoje umiejętności recytatorskie.

• Cyberprzemoc

• 18.04.2024r. gościł w naszej szkole Teatr Edukacyjny z Krakowa. Najpierw artyści wystąpili dla naszych najmłodszych klas.

Rozpoczęli oni od scenek ukazujących współczesną cyfrową rzeczywistość. Dzięki nim w sposób przystępny dzieci wprowadzone zostały w problematykę cyberprzemocy. Elementy muzyczne oraz ruchowe, które pojawiły się w trakcie występu, zaangażowały uczniów do wspólnej zabawy. Krótkie historie prezentowane przez występujących miały na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Było to także przypomnienie najważniejszych zasad umożliwiających bezpieczne korzystanie z sieci.Natomiast dla starszych widzów przedstawione zostały scenki ukazujące konsekwencje problematycznego korzystania z Internetu. Artyści podczas występu, między scenkami , skupili się omówieniu bardzo niepokojących zjawisk, do których bez wątpienia należą cyberagresja, stalking, szkodliwe grupy online, scam, patostreaming czy happy slapping. Wspólnie z uczniami zastanawiali się również nad korzyściami oraz zagrożeniami jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja.

• Lekcja biblioteczna

• 19 kwietnia uczniowie klasy III A byli na kolejnej lekcji w Bibliotece Publicznej w ramach projektu "Uczeń odkrywca". Zajęcia dotyczyły Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.Na lekcji  dzieci miały okazję porozmawiać  na temat znaczenia czytania książek i ich roli w życiu człowieka.Wysłuchały też książeczki czytanej przez Panią bibliotekarkę. Uczestniczyły również w  dwóch przedstawieniach  teatrzyku kamishibai, który jest jedną z aktywizujących metod pracy z uczniami i narzędziem kreatywnego działania. Jedno przedstawienie dotyczyło dobra i zła , drugie asertywności  i jej znaczenia w naszym życiu.

• Rewia na lodzie

• 4 kwietnia uczniowie  klas I-III  byli na wycieczce w Sanoku.Towarzyszyli im też starsi koledzy z naszej szkoły.Celem wyprawy było przedstawienie na lodzie "Przygody Sindbada Żeglarza".Spektakl wszystkim bardzo się podobał.

• Lekcja biblioteczna

• 20  marca uczniowie klasy III A byli w Bibliotece Publicznej na lekcji dotyczącej ekologicznego powitania wiosny. Były to kolejne zajęcia w ramach realizowanego we współpracy z biblioteką  projektu  "Uczeń odkrywca".

Dzieci miały możliwość rozmowy na tematy związane z ekologią, samodzielnego działania na prowadzonej lekcji i wspólnej zabawy.

• Pola Nadziei

• W Niedzielę Palmową 24.03.2024r.odbyły się po raz kolejny XV Krośnieńskie Pola Nadziei organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Celem prowadzonej akcji jest wsparcie naszego Krośnieńskiego Hospicjum. W akcji wzięli udział, oczywiście jak każdego roku , wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj dalej”, którzy wcześniej przygotowywali kwiaty żonkili z krepiny, a w niedzielę stanęli przy kościele w Turaszówce, rozdając wykonane kwiaty w zamian za datek do puszki. Po zakończonej kweście w sztabie akcji w RCKP czekał na wolontariuszy poczęstunek m.in. drożdżówki i gorące napoje. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszomi opiekunom oraz ofiarodawcom za wsparcie finansowe i życzliwość dla kwestujących.