Dzień Ziemi w naszej świetlicy obchodziliśmy w sposób twórczy. Nasza planeta zasypywana jest przez tworzywa sztuczne. Solidaryzujemy się z Ziemią w walce o jej czystość, dlatego odpadów plastikowych użyto do stworzenia figurek, którymi chętnie moglibyśmy się pobawić. Te piękne prace wykonały Ela, Natalka i Jagódka. Z kolei tęcza namalowana przez Julkę pokazuje, jak świat natury jest barwny. Natomiast praca Dominiki to drzewo, które jest symbolem życia.
Aktualności
Świetlicowy Dzień Ziemi
Książka dobra na wszystko
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodziliśmy w naszej szkole w sposób szczególny, a mianowicie uczniowie uczynili książkę bohaterką wierszy, które recytowali. W konkursie, którego celem było wyłonienie najlepszych interpretatorów słowa poetyckiego, uczestniczyli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI.
Jury - w składzie: pani Bernadeta Dziadosz, pani Lucyna Świerad i pani Barbara Stanek - ogłosiło wyniki;
w grupie wiekowej kl. I-III:
1 miejsce: Daria Półchłopek (kl.3b)
2 miejsce: Ksawery Watychowicz (kl.1a)
3 miejsce: Natalia Gilarska (kl.2b)
w grupie wiekowej kl. IV-VI:
1 miejsce: Radosław Krygowski (kl.5a)
2 miejsce: Miłosz Kozubek (kl.5b)
3 miejsce: Dawid Machnik (kl.6a).
Nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie życzymy tego, aby nadal rozwijali swoje umiejętności recytatorskie.
Cyberprzemoc
18.04.2024r. gościł w naszej szkole Teatr Edukacyjny z Krakowa. Najpierw artyści wystąpili dla naszych najmłodszych klas.
2Rozpoczęli oni od scenek ukazujących współczesną cyfrową rzeczywistość. Dzięki nim w sposób przystępny dzieci wprowadzone zostały w problematykę cyberprzemocy. Elementy muzyczne oraz ruchowe, które pojawiły się w trakcie występu, zaangażowały uczniów do wspólnej zabawy. Krótkie historie prezentowane przez występujących miały na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Było to także przypomnienie najważniejszych zasad umożliwiających bezpieczne korzystanie z sieci.Natomiast dla starszych widzów przedstawione zostały scenki ukazujące konsekwencje problematycznego korzystania z Internetu. Artyści podczas występu, między scenkami , skupili się omówieniu bardzo niepokojących zjawisk, do których bez wątpienia należą cyberagresja, stalking, szkodliwe grupy online, scam, patostreaming czy happy slapping. Wspólnie z uczniami zastanawiali się również nad korzyściami oraz zagrożeniami jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja.
Lekcja biblioteczna
19 kwietnia uczniowie klasy III A byli na kolejnej lekcji w Bibliotece Publicznej w ramach projektu "Uczeń odkrywca". Zajęcia dotyczyły Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.Na lekcji dzieci miały okazję porozmawiać na temat znaczenia czytania książek i ich roli w życiu człowieka.Wysłuchały też książeczki czytanej przez Panią bibliotekarkę. Uczestniczyły również w dwóch przedstawieniach teatrzyku kamishibai, który jest jedną z aktywizujących metod pracy z uczniami i narzędziem kreatywnego działania. Jedno przedstawienie dotyczyło dobra i zła , drugie asertywności i jej znaczenia w naszym życiu.
Rewia na lodzie
4 kwietnia uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Sanoku.Towarzyszyli im też starsi koledzy z naszej szkoły.Celem wyprawy było przedstawienie na lodzie "Przygody Sindbada Żeglarza".Spektakl wszystkim bardzo się podobał.
Lekcja biblioteczna
20 marca uczniowie klasy III A byli w Bibliotece Publicznej na lekcji dotyczącej ekologicznego powitania wiosny. Były to kolejne zajęcia w ramach realizowanego we współpracy z biblioteką projektu "Uczeń odkrywca".
Dzieci miały możliwość rozmowy na tematy związane z ekologią, samodzielnego działania na prowadzonej lekcji i wspólnej zabawy.
Pola Nadziei
- 2
W Niedzielę Palmową 24.03.2024r.odbyły się po raz kolejny XV Krośnieńskie Pola Nadziei organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Celem prowadzonej akcji jest wsparcie naszego Krośnieńskiego Hospicjum. W akcji wzięli udział, oczywiście jak każdego roku , wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj dalej”, którzy wcześniej przygotowywali kwiaty żonkili z krepiny, a w niedzielę stanęli przy kościele w Turaszówce, rozdając wykonane kwiaty w zamian za datek do puszki. Po zakończonej kweście w sztabie akcji w RCKP czekał na wolontariuszy poczęstunek m.in. drożdżówki i gorące napoje. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszomi opiekunom oraz ofiarodawcom za wsparcie finansowe i życzliwość dla kwestujących.
Archiwum Aktualności