• Wycieczka do Trzcinicy-Karpackiej Troi

• W piątek 22 września uczniowie klas trzecich byli na wycieczce w Karpackiej Troi. Najpierw dzieci wzięły  udział w warsztatach "Ornamentem zdobione", w czasie których każde z nich  wykonało piękny, kolorowy i skomplikowany wzór na otrzymanej torbie płóciennej. Później uczniowie byli w sali z eksponatami i słuchali ciekawych opowieści  przewodnika ,a następnie zwiedzali obiekty na zewnątrz w tym archeologicznym skansenie.Na koniec wszyscy weszli na wysoką  wieżę widokową, aby stamtąd podziwiać okolicę.Wycieczka była udana, ponieważ był piękny, słoneczny dzień.

• Wycieczka klas piątych

• 19 września obie klasy piąte z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę integracyjno-edukacyjną do Grybowa. Tam znajduje się zamek Stara Baśń - miejsce fascynujące i zarazem intrygujące. To powstająca od 2000 roku rekonstrukcja legendarnego, średniowiecznego grodu warownego, założonego przez Bolka zwanego Gniewnym. To w nim według legendy w 1287 roku zostały rozbite wojska praprawnuka Czyngis-Chana, w czasie najazdów tatarsko – mongolskich na ziemie polskie w XIII wieku. Nasi uczniowie brali udział w żywej lekcji historii średniowiecza i aktywnie odpowiadali na zadawane pytania. Wszyscy mieli możliwość samodzielnego przygotowania i zjedzenia podpłomyków oraz uczestniczenia w rywalizacji na drewnianym koniu ( trafienia kopią w tarczę). Uczniowie rozwiązywali zagadki, budzili smoka i wysłuchali legendy o białej damie. Po takich atrakcjach wszyscy głodni udali się na pizzę i lody na grybowskim rynku. Mimo deszczu tego dnia każdy był zadowolony i z wieloma wrażeniami wracał do domu.